FORUM

FORUM_logoMazowiecka Spółdzielnia Socjalna „FORUM”, CHRZCZONKI

O możliwości założenia spółdzielni jej obecni członkowie dowiedzieli się ze spotkania, które odbyło się na początku 2013 r. w Urzędzie Gminy Różan. Motywacją do wzięcia udziału w projekcie IWES, była chęć poszerzenia swojej wiedzy na temat spółdzielni socjalnych. Już podczas korzystania ze szkoleń zachęcali swoją rodzinę i znajomych do przyłączenia się do projektu i stworzenia grupy, która mogłaby założyć spółdzielnię – w ten sposób wyklarował się obecny skład ich zespołu.

W wyborze działalności kierowali się swoim doświadczeniem zawodowym, zainteresowaniami i potrzebami lokalnego rynku. Tym sposobem prowadzą warsztat samochodowy, w którym świadczą usługi mechaniki pojazdów samochodowych, diagnostyki komputerowej i wulkanizacji ogumienia. Otworzyli również mobilny fast-food w przyczepie gastronomicznej.

Choć początkowo mieli trudności z zebraniem stabilnej grupy o podobnych zainteresowaniach i celach, która przetrwałaby okres szkoleniowo-doradczy, to obecnie prowadzą profesjonalną działalność. Odpowiednio zorganizowali stanowiska pracy, kupili sprzęty, opracowali materiały marketingowe. Prowadząc serwis samochodowy, szkolą się także w zakresie obsługi zakupionych urządzeń. Chcą być znaną firmą na lokalnym rynku, osiągnąć renomę i zdobyć stałych klientów. Z czasem planują rozszerzyć zakres świadczonych usług, a także zwiększyć ilość zatrudnianych przez Spółdzielnię osób. Są przy tym otwarci na współpracę z innymi spółdzielniami o podobnym profilu specjalizacji.

KONTAKT
Mazowiecka Spółdzielnia Socjalna „Forum”
Chrzczonki 1, 06-230 Różan
tel.: 530 669 000, 607 465 508
e-mail: biuro@mss-forum.pl
www.mss-forum.pl