PRACUŚ

logo pracusSpółdzielnia Socjalna „Pracuś”, CZERWIN

Liderką Spółdzielni „Pracuś” jest Beata Fidura, która zgłosiła się do udziału w projekcie IWES w styczniu 2013 r. Była wtedy osobą bezrobotną, która marzyła o utworzeniu Domu Opieki dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Nie mając swojej grupy inicjatywnej liczyła na to, że znajdzie się ktoś, kto będzie dzielił jej pasję pomagania ludziom. Nie pomyliła się – w trakcie trwania projektu poznała Pawła Stanisławskiego, dzisiejszego Wiceprezesa Spółdzielni Pracuś. Dalej nie było już tak łatwo, kolejnych trzech osób – już razem – szukali przy pomocy urzędów pracy i ośrodków pomocy opieki społecznej.

Po wielu trudach i poszukiwaniach skontaktowały się z nimi panie, które opiekę nad osobami starszymi traktowały podobnie jak ona – Iwona Olszewska opiekun medyczny i Justyna Olszewska opiekun osób starszych i niepełnosprawnych. Piątym członkiem Spółdzielni zgodził się zostać mąż Pani Beat, znał już zasady działania spółdzielni socjalnych i widział determinację członkiń przyszłej spółdzielni.

W międzyczasie okazało się, że nie mogą otworzyć Domu Opieki, brakowało funduszy na tak dużą inwestycje. Opiekę stacjonarną postanowili więc zmienić na mobilną – dojeżdżają do potrzebujących. Uzupełnili też swoją działalność o usługi remontowo-wykończeniowe, sprzątające, zaczęli wynajmować sprzęt medyczny – łóżka medyczne, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie.

W tej chwili są na etapie remontu paru sal, które mieszczą się w budynku starej szkoły w Gocłach – gdzie będą się odbywały spotkania lokalnej społeczności oraz biuro Spółdzielni. – „Naszym największym sukcesem jest założenie Spółdzielni, a obaw sporo. Czy zdobędziemy klientów? Czy uda się nam utrzymać na rynku? Jesteśmy jednak dobrej myśli. Nasze plany koncentrujemy na otworzeniu Domu Opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych. Do tego będziemy dążyć, bo przecież marzenia się spełniają” – podsumowuje.

KONTAKT:
Spółdzielnia Socjalna „Pracuś”
Gocły 39, 07-407 Czerwin
tel.: 609 093 223
e-mail: biuro@pracus.biz
www.pracus.biz