VALIDUS

ValidusSpółdzielnia Socjalna „Validus”

Spółdzielnię założyły dwie organizacje pozarządowe. Jedna zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi, druga – dorosłymi osobami niepełnosprawnymi. Organizacje bardzo dobrze znały potrzeby osób niepełnosprawnych odnośnie do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy, który na co dzień jest używany przez te osoby. Osoby niepełnosprawne często czuły się zagubione i nie wiedziały np. jaki sprzęt będzie dla nich odpowiedni, gdzie można wypożyczyć sprzęt lub go serwisować.

Tak zrodził się pomysł na założenie sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym, wypożyczalni i serwisu sprzętu. Spółdzielnia uruchomiła dwa sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym oraz wypożyczalnię i serwis sprzętu. Podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia 1 kwietnia 2015 r. pozwoliło na realizację wniosków na refundowany sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy, co zwiększyło sprzedaż i dochody spółdzielni.

Plany na najbliższą przyszłość? – „Przez najbliższe dwa lata chcemy zwiększyć liczbę naszych sklepów lub wejść współpracę z „podwykonawcami”, by rozwijać naszą działalność” – mówią członkowie Validusa.

KONTAKT:
Spółdzielnia Socjalna „Validus”
ul. Mazowiecka 2, 07-410 Ostrołęka
Sklep w Ostrołęce: ul. 11 listopada 72, 07-410 Ostrołęka
tel.: 732 777 797, e-mail: ostroleka@validus.com.pl
Sklep Ostrów Mazowiecka: ul. Broniewskiego 9a (wejście od ul. Krótkiej), 07-300 Ostrów Mazowiecka
tel.: 796 777 797, e-mail: ostrowmaz@validus.com.pl
www.validus.com.pl