Spółdzielnia socjalna Amelia

Spółdzielnia Socjalna „Amelia”
ul. 3 Maja 57, 07-300 Ostrów Mazowiecka
tel.: 788 488 173
e-mail: spoldzielnia.amelia@gmail.com
www.centrumamelia.pl

Spółdzielnia Socjalna „Amelia” założyła Centrum Terapeutyczno-Opiekuńcze „Amelia” w Ostrowi Mazowieckiej. Spółdzielnia i Centrum nazwano w ten sposób na cześć Amelii, autystycznej dziewczynki, która była bezpośrednią inspiracją do powstania ośrodka.

Centrum tworzą kobiety – po części również matki dzieci z niepełnosprawnością – dlatego znają życiowe problemy takich osób. Jak mówią, wiedzą, ile wysiłku i trudu trzeba włożyć w rehabilitację chorego dziecka. Otwierając Centrum chcą pomagać dzieciom i ich rodzinom przejść przez trudny okres walki z chorobą. Zamiarem członkiń Spółdzielni jest stworzenie przyjaznych i komfortowych warunków do zniwelowania barier dzielących dzieci niepełnosprawne i dzieci zdrowe, tak aby mogły lepiej żyć i samodzielnie funkcjonować. Centrum wychodzi z ofertą: integracji sensorycznej, logopedii, dogoterapii, masaży zdrowotnych, fizjoterapii, terapii taktylnej, terapii zajęciowej oraz szeregu terapii indywidualnych i grupowych dopasowywanych do potrzeb pacjenta, zarówno tego najmłodszego, jak i dorosłego.

Spółdzielnia Socjalna „Amelia” prowadzi również dzienną opiekę nad dziećmi, czyli „Kącik Amelka”, gdzie można zostawić dziecko pod opieką doświadczonych i odpowiedzialnych pedagogów. Podczas pobytu dzieci korzystają z zajęć rytmicznych, nauki języka angielskiego oraz szeregu atrakcji, które umilają im czas. Tworzący Spółdzielnię są zespołem specjalistów w swoich dziedzinach. Każda z kobiet ma za sobą duże doświadczenie pedagogiczne i terapeutyczne, którym chce się podzielić z innymi. Swoją pracę traktują jako pasję, w której zdrowie i dobra kondycja ich podopiecznych są najważniejsze.