Spółdzielnia Socjalna Pierrot & Róża

Spółdzielnia Socjalna ”Pierrot&Róża”
Gąsawy Rządowe 140, 26-502 Jastrząb

tel.: 509-155-430
e-mail: beciad@interia.pl

Spółdzielnia Socjalna Pierrot&Róża jest firmą rodzinną i powstała, by za pomocą działań artystycznych wspierać oraz inspirować dzieci i dorosłych. Prowadzi zajęcia rozwojowe i teatralne dla dzieci i młodzieży, różne formy terapii przez sztukę oraz warsztaty dla nauczycieli, rodziców, wolontariuszy, animatorów i pracowników socjalnych. Zajmuje się również organizacją i prowadzeniem imprez okolicznościowych oraz oprawą fotograficzną i nagłośnieniową.

Oferta

DLA DZIECI

BAJKOTERAPIA
Bajkoterapia to warsztaty kreatywne oparte na pracy z tekstem i pacynką, która wciela się w różne role. Podczas zajęć czytamy bajki, opowiadamy i rozmawiamy o uczuciach własnych i innych osób, ludzkich postawach i metodach radzenia sobie z problemami. Dzieci uczą się wyrażania uczuć i emocji, pokonywania lęków i nieśmiałości, nawiązywania kontaktów oraz współpracy w grupie. Zajęcia wzmacniamy różnorodnymi formami arteterapii.

ARTETERAPIA
Arteterapia to zajęcia plastyczne rozwijające u dzieci wyobraźnię, kreatywność, pomysłowość i zdolności manualne. Zachęcamy dzieci do wyrażania siebie poprzez wykorzystanie różnych materiałów i technik plastycznych. Podczas zajęć malujemy, rysujemy, wyklejamy, lepimy – zawsze dobrze się bawiąc i tworząc coś nowego. Dzięki temu dzieci są otwarte na eksperymentowanie, poszukiwanie nowych rozwiązań i innowacji. Rozbudzają drzemiące w nich talenty twórcze i duże pokłady kreatywności. Śmieją się, uczą i poznają otaczający świat.

ZAJĘCIA TEATRALNE
TEATR to sposób na wyrażenie siebie i własnych emocji poprzez ruch, taniec, śpiew, dialog. Podczas zajęć teatralnych wspólnie z dziećmi odgrywamy scenki, wcielamy się w znane postacie z bajek, przygotowujemy przedstawienia wystawiane dla rodziny i znajomych. Sami tworzymy scenografie, wybieramy kostiumy i muzykę. Bawimy się formą, kolorami i dźwiękiem odkrywając u dzieci kreatywność i talenty twórcze. Edukacja teatralna znacznie wzbogaca rozwój dziecka, pozwala rozwijać inteligencję emocjonalną i wrażliwość artystyczną.
Jako pasjonaci teatru bierzemy udział w licznych imprezach artystycznych na trenie całej Polski. Od 2014 roku organizujemy wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży na radomskim rynku oraz Festiwal Teatrów Podwórkowych.

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Naszą misją jest dzielenie się swoją pasją i zarażanie nią innych, dlatego przygotowaliśmy cykl warsztatów dla nauczycieli, rodziców, wolontariuszy, animatorów i pracowników socjalnych. Prowadzimy szkolenia z zakresu pedagogiki cyrku oraz pedagogiki ulicy, uczymy jak pracować z dziećmi wykorzystując różne metody twórczego zaangażowania, w tym zabawy kreatywne. Uczestnicy naszych szkoleń rozwijają innowacyjne myślenie oraz uczą się lepszego korzystania ze swoich możliwości i potencjału.

Aktualnie przygotowujemy warsztaty pod hasłem „SZTUKA TOWARZYSZENIA LUDZIOM”, skierowane do animatorów i pracowników socjalnych.

DLA FIRM
Zarówno firmy jak i osoby prywatne pragną, aby ważne dla nich wydarzenia miały właściwą oprawę, niepowtarzalną atmosferę oraz liczne atrakcje, które zachwycą gości, dlatego organizację imprez powierzają profesjonalistom. My oferujemy kompleksową obsługę każdego wydarzenia – od pomysłu, po zapewnienie wszystkich atrakcji, oprawę muzyczną i dokumentację zdjęciową. Wykorzystujemy najnowsze trendy w branży eventowej z jednoczesnym odwołaniem się do tradycji i dziedzictwa kulturowego. Nasi pracownicy posiadają bogate doświadczenie w organizowaniu eventów, zdobyte w Polsce i za granicą. Każda z imprez, które tworzymy, jest przygotowywana z artystycznym wyczuciem i dbałością o najdrobniejsze detale.

IMPREZY DLA FIRM
Planujesz organizację imprezy integracyjnej dla pracowników, ważnego wydarzenia firmowego lub eventu dla partnerów biznesowych – zgłoś się do nas. Przygotujemy kompleksową ofertę pełną inspirujących pomysłów lub wzbogacimy Twój event o niestandardowe atrakcje. Oferujemy:

  • innowacyjne scenariusze imprez
  • spektakularne pokazy teatru ognia oraz lite show
  • pokazy sztuki barmańskiej Flair
  • koncerty, pokazy teatralne i konferansjerkę
  • imprezy tematyczne
  • atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych
  • animacje dostosowane do Twoich potrzeb
  • nagłośnienie oraz filmową i fotograficzną dokumentację wszystkich imprez

Jesteśmy obecni z licznymi atrakcjami na piknikach familijnych, festynach, uroczystościach gminnych oraz innych imprezach plenerowych. Zapraszamy do współpracy firmy, instytucje publiczne, agencje reklamowe, hotele, sale zabaw, restauracje, centra handlowe, ośrodki wczasowe, przedszkola, szkoły i inne zainteresowane podmioty.

IMPREZY DLA OSÓB PRYWATNYCH
Zastanawiasz się jak zorganizować urodziny dla Twojego dziecka lub jakie atrakcje zapewnić najmłodszym podczas uroczystości rodzinnych – skontaktuj się z nami. Przygotujemy niezapomniane urodzinowe przyjęcie oraz twórczo zajmiemy się najmłodszymi podczas chrztów, komunii, czy wesel. Zorganizujemy zajęcia artystyczne, pomalujemy dzieciom buzie, poczęstujemy tradycyjna watą cukrową, wyczarujemy bańki mydlane, nauczymy jeździć na bicyklu, przygotujemy spektakl teatralny, pokazy cyrkowe lub lite show. Zapewnimy mnóstwo niezapomnianych wrażeń, pozytywnych emocji i wspaniałej zabawy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.