Dzień Ekonomii Społecznej w Radomiu – poznaj społeczną stronę biznesu!
Liczą się ludzie – te słowa najlepiej oddają codzienność przedsiębiorstw społecznych, które działając na lokalnym rynku, zatrudniają osoby chore, wykluczone, które z różnych powodów znalazły się na życiowym zakręcie. Czym w ogóle jest ekonomia społeczna? Na jakich zasadach działają przedsiębiorstwa społeczne? Jak sobie radzą takie podmioty w Radomiu? Na jaką pomoc mogą liczyć? Odpowiedź na te i wiele innych pytań, można otrzymać podczas Dnia Ekonomii Społecznej, organizowanego przez MOWES we współpracy z radomskimi przedsiębiorstwami społecznymi. Zapraszamy w środę 30 września 2020 roku do Muzeum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu!
Alejka ekonomii społecznej
Przedsiębiorstwa Społeczne najłatwiej wspierać, wybierając na co dzień oferowane przez nich produkty lub usługi. Zachęca do tego również spot promujący te podmioty, z udziałem znanego aktora – Artura Barcisia: https://www.youtube.com/watch?v=BeF6dw4wS7c
Dzień Ekonomii Społecznej będzie doskonałą okazją, aby to zrobić i dowiedzieć się więcej o samych organizacjach. 30 września między godziną 9 a 16 w „Alejce Ekonomii Społecznej” pojawi się kilkanaście tych wyjątkowych podmiotów z Radomia i okolic: Gospoda Jaskółeczka, Różany Gościniec, Radomierz, Reduar, Rodzina Razem, Spółdzielnia Socjalna Pierrot & Róża, Stowarzyszenia: Orzeł i Reszka, Przyjaźni oraz Fundacje: Dobry Duszek, Follow Me.
Turkusowa organizacja, czyli … jaka?
Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Andrzej Blikle – naukowiec w obszarze informatyki teoretycznej, a także – zgodnie z rodzinną tradycją mistrz cukierniczy. Profesor Blikle podczas wykładu w formie online kwadrans po godzinie 11, przybliży tzw. turkusową formę zarządzania przedsiębiorstwem, która opiera się na wzajemnej pomocy, współpracy i zaufaniu. Aby wziąć udział w wykładzie, wystarczy się zarejestrować (tutaj będzie link do rejestracji). Moderatorem spotkania będzie Jadwiga Budzyńska, prezes Stowarzyszenia Orzeł i Reszka.
Współpraca pomiędzy samorządem a organizacją?
Rozwój ekonomii społecznej leży w interesie każdego, odpowiedzialnie zarządzanego samorządu lokalnego. Mimo, że samorządy dysponują wieloma instrumentami wsparcia, niestety ta współpraca nie zawsze przynosi wymierne owoce. Jak więc poprawić i skutecznie budować relacje na linii samorząd – przedsiębiorstwo społeczne? Temu poświęcony będzie kolejny panel, w którym udział wezmą: Agata Ługomska (Kierownik CISw Siedlcach, prezes Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas), Karolina Jarosz (Doktor ekonomii, Fundacja ANKRA), Tomasz Musielski (Prezes Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne “Ja-Ty-My”), Teresa Gołębiowska (Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach), Karolina Cyran-Juraszek (Ekspert w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego) oraz Monika Dudek (Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Rodzin Nowe Perspektywy).
Przedsiębiorczość społeczna w subregionie radomskim – jak to robimy?
Oddzielny panel poświęcony będzie także samym przedsiębiorcom społecznym, które podzielą się swoim doświadczeniem, wątpliwościami oraz praktyką w zarządzaniu biznesem społecznym. W panelu udział wezmą także pracownicy Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, które dysponuje narzędziami wspierającymi powstające i działające podmioty ekonomii społecznej.
A może ekonomia społeczna to coś … dla Ciebie?
Tym bardziej powinieneś pojawić się na Dniu Ekonomii Społecznej! Tu będziesz mógł nie tylko porozmawiać z tymi, którym się to udało i dziś prowadzą działające na rynku firmy społeczne, ale także dowiedzieć się o możliwościach wsparcia przy tworzeniu podmiotów ekonomii społecznej, jakie oferuje Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. A może ekonomia społeczna to coś, czego właśnie szukasz? Zapraszamy!
Organizatorami Dnia Ekonomii Społecznej w Radomiu są: Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację Fundusz Współpracy oraz przedsiębiorstwa społeczne subregionu radomskiego: Gospoda Jaskółeczka, Różany Gościniec, Radomierz, Reduar, Rodzina Razem, Spółdzielnia Socjalna Pierrot & Róża, Stowarzyszenia: Orzeł i Reszka, Przyjaźni oraz Fundacje: Dobry Duszek, Follow Me.
Zapraszamy!
mOWES
mOWES to akredytowany przez Departament Ekonomii Społecznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej OWES prowadzony przez Fundację Fundusz Współpracy.
Biuro
Fundacja Fundusz Współpracy
ul. Górnośląska 4a
00-444 Warszawa
22 450 99 31
mowes@mowes.pl