Pierwszy sklep socjalny na Mazowszu – zapraszamy na wywiad z jego założycielem

Pierwszy na Mazowszu, drugi w Polsce! A my w ramach MOWES – wspieramy to przedsięwzięcie! O czym mowa? Przeczytajcie poniżej.

Na początku marca 2021 roku, pierwszy sklep społeczny na Mazowszu otworzył swoje podwoje dla mieszkańców Radomia. Sklep socjalny – to ze wszech miar pożyteczne przedsięwzięcie. Jego zalety są oczywiste, to między innymi przeciwstawianie się marnotrawstwu żywności. Jest to możliwe dlatego, że sprzedawane są w nim produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia, udostępniane w cenie 50% taniej osobom w trudnej sytuacji finansowej. A do tego wszystkiego zatrudnienie są w nim osoby w kryzysie bezdomności.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat idei sklepów socjalnych, dowiedzieć się gdzie i kiedy narodził się ten pomysł, jakie są wymogi aby taki sklep utworzyć – zapraszamy na video-rozmowę z jednym z jego założycieli.

W piątek, 19 marca o godz. 14.30 porozmawiamy z p. Zbigniewem Ciesielskim, właścicielem sklepu socjalnego w Radomiu oraz prezesem Fundacji Droga życia, wspieranej przez Mowes.

Link do rejestracji na tą rozmowę: https://tiny.pl/rnl5b