Trzy, dwa, jeden… Start!

Wystartowaliśmy z innowacyjnym w skali Mazowsza i kraju projektem dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W ciągu najbliższych dwóch lat w Ostrołęce i okolicznych powiatach powstanie co najmniej 7 przedsiębiorstw socjalnych. Pracę znajdzie w nich kilkadziesiąt osób.

Kawiarnia, pensjonat dla osób starszych, zakład produkujący ekologiczne zabawki – to tylko kilka przykładów spółdzielni socjalnych, które odniosły sukces. Są coraz popularniejszym sposobem na biznes. To też szansa dla całego rynku pracy w Polsce, przede wszystkim jednak – dla konkretnych osób: bezrobotnych, niepełnosprawnych, uzależnionych, które mają trudności z odnalezieniem się w życiu. Co ważne, przedsiębiorstwa społeczne są sposobem na zawodową integrację w skali lokalnej: to przecież wspólna inicjatywa ludzi z sąsiedztwa, w podobnie trudnej sytuacji życiowej, mających ten sam cel.

Na to wszystko dajemy szansę w projekcie „Innowacyjny system wsparcia rozwoju ekonomii społecznej w subregionie ostrołęckim”. Pierwsze szkolenia i warsztaty dla osób, które później założą przedsiębiorstwo socjalne, ruszają już wkrótce. Rekrutacja do tych grup została zakończona, ale można się zapisywać na kolejną edycję szkoleń, które wystartują w styczniu 2013 r. Zapraszamy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *