Eskapada śladem ekonomii społecznej

Kolejni przedstawiciele świata ekonomii społecznej 23 października 2015 r.  wzięli udział w wizycie studyjnej. Tym razem zaprosiliśmy na nią do Spółdzielni Socjalnej „eSSkapada” w Osmoli. Uczestnikami wyjazdu byli mieszkańcy powiatu ostrołęckiego, a towarzyszyła im specjalistka ds. rozwoju partnerstw lokalnych Jadwiga Kowalczyk.

Spółdzielnia Socjalna „eSSkapada”  jest prekursorem przedsiębiorczości społecznej w powiecie siemiatyckim, bo powstała w 2012 r. Swoją ofertę rekreacyjną zbudowała na świadczeniu usług związanych z aktywnym wypoczynkiem w otoczeniu pięknej podlaskiej przyrody. Są to m.in. rozgrywki paintballowe – leśne (woodsball), sportowe (speedball), scenariuszowe gry terenowe oraz imprezy integracyjne dla firm czy zajęcia w terenie dla dzieci i młodzieży.

To wszystko mogli obserwować uczestnicy wprawy. Przy poczęstunku, w miłej atmosferze rozmawiali też z przedstawicielkami spółdzielni na temat jej działalności, sukcesów, ale i  codziennych problemów. Padło wiele praktycznych rad i sposobów radzenia sobie w różnych, często trudnych sytuacjach. Taki cel – czyli budowanie wspólnoty poprzez wspólne doświadczenia i tworzenie lepszej jakości – przyświeca wizytom studyjnym w ramach ekonomii społecznej.