Szkolenie w Ostrołęce: jak efektywnie założyć PES?

Chcesz się dowiedzieć więcej o ekonomii społecznej? Myślisz o założeniu spółdzielni socjalnej? Zapraszamy do Ostrołęki na bezpłatne szkolenie z zakładania Podmiotów Ekonomii Społecznej w ramach projektu IWES.

Szkolenie odbędzie się 27 marca 2014 (czwartek) w godz. 8.00–15.00 w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego, ul. Hallera 12, sala 28. Pani Magdalena Kuśmierczyk – trenerka i pomysłodawczyni jednej ze spółdzielni socjalnych – opowie o tym, jak skutecznie założyć Podmioty Ekonomii Społecznej. W przerwie zajęć przewidziany jest obiad.

W szkoleniu mogą wziąć udział przedstawiciele Podmiotów Ekonomii Społecznej (czyli fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni pracy, spółdzielni inwalidów i niewidomych, Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej) oraz osoby fizyczne zainteresowane zakładaniem PES (wyłączone są takie osoby, które posiadały wpis do rejestru Ewidencji Działalności Gospodarczej lub były zarejestrowane w KRS w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu).

Program szkolenia

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego wraz z załącznikami  (do pobrania TUTAJ) i przesłanie do 20 marca 2014 r. na adres e-mail: k.kozlicka@kres.org. Można się również umówić na przekazanie dokumentów ze specjalistą ds. rekrutacji Katarzyną Koźlicką–Sauleniene dzwoniąc pod numer telefonu: 887 092 994.