Poznaj ekonomię społeczną z mOWES!

Animacja lokalna oraz szereg finansowych i niefinansowych instrumentów wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości społecznej – z tego mOWES jest znany od lat. W 2023 roku Fundacja Fundusz Współpracy zrobiła jednak krok naprzód i uatrakcyjniła ofertę mOWES o takie nowości jak m.in.: Dni Otwarte w Podmiotach Ekonomii Społecznej, czy plenerowe „Spotkania z Ekonomią Społeczną”. Współpraca z pozostałymi OWES-ami na Mazowszu, powstała także ogólnopolska, internetowa kampania społeczna „Es jak Sukces”, w którą został zaangażowany Wojtek Kaczmarczyk z popularnego, youtube’owego kanału „Do Roboty”. A wszystko w ramach projektu „Poznaj Ekonomię Społeczną z Mowes” , który realizowany jest przez Fundację Fundusz Współpracy w formule zadania publicznego sfinansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Cel projektu:

Cel projektu jest wypromowanie ekonomii społecznej na Mazowszu (w szczególności w podregionach ciechanowskim, ostrołęckim i radomskim), zachęcenie osób pracujących oraz szukających pracy do tworzenia nowych przedsiębiorstw społecznych oraz pokazanie, że alternatywna ścieżka kariery zawodowej jest możliwa.

Do kogo adresowany jest projekt:

  • mieszkańcy Mazowsza (w tym z subregionów: ciechanowskiego, ostrołęckiego i radomskiego);
  • środowisko skupione wokół ekonomii społecznej (w tym m.in. przedstawiciele pracownicy/ współpracownicy PES, osoby zainteresowane założeniem PES, grupy inicjatywne);
  • przedstawiciele JST (w tym także ich jednostki organizacyjne np. OPS, PCPR);
  • instytucje rynku pracy, szkoły i uczelnie wyższe oraz przedstawiciele biznesu;
  • osoby fizyczne działające w podmiotach ekonomii społecznej, w tym w szczególności osoby działające w obszarze ekonomii społecznej.

Pracownicy z niepełnosprawnością intelektualną? To oni kręcą całym naszym biznesem, nigdy się na nich nie zawiodłam i zawszę mogę na nich liczyć – zapewnia Tatiana Kaplińska, założycielka radomskiej Fundacji Happiness w jednym z materiałów filmowych, który powstał na kanale na Youtube w ramach kampanii „Es jak Sukces”. Film dotychczas został wyświetlony w serwiesie You Tube ponad 33 tys. razy.

Całkowita wartość projektu:

  • 2 583 941,60 PLN

Projekt pn. „Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej II” – zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Materiały wideo w ramach kampanii „Es jak Sukces”

Aktualności z projektu „Poznaj Es z mOWES”: