Byliśmy na XI Dniach Ostrowi Mazowieckiej i III Dniach Ziemi Ostrowskiej

W strugach deszczu Mobilny Punkt Wsparcia Ekonomii Społecznej zawitał 25 maja na XI Dni Ostrowi Mazowieckiej i III Dni Ziemi Ostrowskiej. Trzydniowa impreza zaplanowana została z rozmachem w sąsiedztwie stawu miejskiego przy ul. Trębackiego w Ostrowi. Rozstawiono małe wesołe miasteczko, stoiska z pożywieniem i scenę. Niestety ze względu na potężne opady deszczu część imprezy zaplanowanej na zewnątrz się nie odbyła. Przemówienia i część oficjalną przeniesiono do hali MOSiR.

Wcześniej jednak burmistrz wręczył wyróżnienia lokalnym społecznikom i działaczom w zakresie: „Osobowość Miasta Ostrów Mazowiecka i Ziemi Ostrowskiej” oraz „Lider Społeczności Lokalnej”. W pierwszej kategorii wyróżnienia otrzymali: ks. prałat Stanisław Skarżyński, przedsiębiorca Edward Chrupka, historyk Ryszard Ejchelkraut, sędzia Tadeusz Gomoliszka, małżeństwo Teodora i Henryk Kaczyńscy, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach Roman Świerżewski, małżeństwo lekarzy Ewa i Henryk Olszewscy, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Chojnacka i radna Hanna Łasinowska. Natomiast liderami społeczności lokalnej zostali: nauczyciel i drużynowa 29 DH „Pogodni” Grażyna Duda, prezes stowarzyszenia „Zakręcona Ostrów” Jan Sikora i nauczyciel i koordynator programu „PaT” w Ostrowi Ewa Syrek.

Nie tylko nagrodzeni przez burmistrza mieli okazję zawitać do naszego stoiska, rozstawionego na hali pływalni. Idee ekonomii społecznej promowaliśmy w otoczeniu stoisk promocyjnych szkół, a także lokalnych producentów mebli i żywności. Imprezie towarzyszyły również koncerty orkiestr dętych z Ostrowi i z Zambrowa, a także występy zespołów ludowych i rockowych oraz przedszkolaków w ramach festiwalu „Dla Ciebie Mamo”.

Organizatorem XI Dni Ostrowi Mazowieckiej i III Dni Ziemi Ostrowskiej był Urząd Miasta Ostrowi Mazowieckiej.