MPWES na III Targach Przedsiebiorczości w Goworowie

Blisko trzydziestu przedsiębiorców i instytucji z regionu ostrołęckiego wzięło udział w 3. już edycji Targów Przedsiębiorczości, zorganizowanych 2 czerwca w Goworowie. Wśród nich znalazł się także namiot Mobilnego Punktu Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Z roku na rok targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, to duża impreza jak na skalę Gminy Goworowo. Przede wszystkim była okazją do zadania pytań i udzielenia podpowiedzi w temacie zakładania swojej działalności i prowadzenia biznesu. Temu też służyła dyskusja panelowa o rozwoju przedsiębiorczości w Gminie. Szansą na podzielenie się swoimi doświadczeniami były indywidualne prezentacje wystawców. Mogliśmy powiedzieć o projekcie IWES i ogromnych możliwościach jakie dają konkretne narzędzia ekonomii społecznej.

W plebiscycie na najciekawsze stoisko zwyciężyło trzech wystawców: Ośrodek Doskonalenia i Dokształcania Zawodowego PPOR Z. Kochanowicz, Energas Technika Grzewcza i Sanitarna oraz Silvia Art Zespół amatorów, plastyków i rękodzielników. Oprócz kwestii biznesowych nie zabrakło też rozrywki.  Atrakcją popołudnia w Goworowie był mecz, gdzie po „wrogich” stronach boiska stali celebryci znani z telewizyjnych seriali i zawodnicy  „ORZ” Goworowo. Wygrali ci pierwsi.

Organizatorami Targów byli: Wójt Gminy Goworowo, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Goworowie.