Byliśmy w Wyszkowie na V MotoSerce

Nie mogło zabraknąć Mobilnego Punktu Wsparcia Ekonomii Społecznej tam, gdzie pojawili się „społecznicy” wszelkiej maści i ludzie dobrej woli. Impreza – czyli ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych – odbyła się 20 kwietnia w Wyszkowie.

Przed budynkiem Wyszkowskiego Ośrodka Kultury można było m.in. skorzystać z symulatorów bezpiecznej jazdy takich jak symulator dachowania, zderzenia czy jazdy na tylnym kole motocyklem, a także obejrzeć pokazy: trialu motocyklowego, sztuk walki, ratownictwa medycznego i drogowego.  Organizatorzy, czyli  Stowarzyszenie Free Horses Wyszków, Burmistrz Wyszkowa i Dyrektor WOK „Hutnik”, zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, wśród nich paintball, ściankę wspinaczkową, prezentację teatu tańca i sztukmistrzów.

Uczestnicy imprezy oddali w sumie 22,5 l krwi, która została bezpiecznie dostarczona do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w naszej Galerii.