Lokalni partnerzy chcą rozmawiać o ekonomii społecznej

28 marca br. w Ośrodku Edukacji w Lipiance w Gminie Goworowo (powiat ostrołęcki) odbyło się spotkanie członków lokalnego partnerstwa, zawiązanego wcześniej w ramach projektu IWES. Spotkaniu przyświecał prosty cel: porozmawiać o ekonomii społecznej – w sposób swobodny i świeży, bez rzutnika i Power Pointa, bez wykładów, szkoleń czy seminariów. To była luźna rozmowa przy kawie na temat ekonomii społecznej. Jakie mogą być jej praktyczne efekty? Jakie trudności partnerzy napotykają realizując umowę partnerską? Czy miejscowa społeczność jest gotowa na przyjęcie jej założeń?

W rezultacie spotkania jego uczestnicy przełamali „barierę niewiedzy” na temat tego rodzaju przedsiębiorczości i lokalnych inicjatyw. Zgodzili się, że podnieśli swoją wiedzę i świadomość skuteczniej niż to się dzieje w przypadku naukowych wykładów, kiedy często formalny charakter spotkań ogranicza swobodny przepływ prostych, czasem wstydliwie zadawanych, pytań.

Uczestnicy doszli do wniosku, że wiedza na temat ekonomii społecznej jest zbyt mała, aby społeczność lokalna zyskała dużą orientację w tym temacie. Należy to przełamać tworząc szerszą publiczną debatę podczas większego lokalnego wydarzenia. Świetną ku temu okazją będą organizowane kolejny rok z rzędu Goworowskie Targi Przedsiębiorczości, zaplanowane na 8 czerwca 2014 r. Już teraz zapraszamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego głos zabiorą eksperci Fundacji „Fundusz Współpracy”. Pojawimy się tam również z Mobilnym Punktem Wsparcia Ekonomii Społecznej.