,

Nawet 740 tys. zł na nowe miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych!

Tworzenie nowych miejsc pracy w podregionie radomskim – czy Ty i Twój biznes społeczny jesteście na to gotowi? Jeśli tak – to świetnie się składa! W związku z realizacją projektu pn. „Inkubacja i Wsparcie Ekonomii Społecznej w podregionie radomskim – IWES 5”, Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – prowadzony przez Fundację Fundusz Współpracy – ogłasza nabór na wsparcie finansowe na tworzenie i utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych! Jest o co walczyć – przedsiębiorstwo społeczne spełniające wszystkie kryteria może uzyskać nawet 740 tys. zł bezzwrotnego wsparcia finansowego. Nie przegapcie tej szansy – na wnioski czekamy tylko do 21 lipca 2024 roku!

Konkurs skierowany jest zarówno do osób i podmiotów gotowych do powoływania nowych oraz zwiększania zatrudnienia w już działających przedsiębiorstwach społecznych na terenie podregionu radomskiego – podkreśla Justyna Jakubiak, kierowniczka projektów mOWES. I dodaje: maksymalna kwota bezzwrotnego wsparcia na jedno miejsce pracy  uwzględniająca stawki za utworzenie i utrzymanie miejsca pracy – przy spełnieniu wszystkich kryteriów, może wynieść nawet 73 912 zł. Nie bez znaczenia jest również to, że dofinansowanie można uzyskać na 10 nowych miejsc pracy a nie jak dotychczas 5. To duże zmiany w stosunku do poprzednich Konkursów, które mam nadzieję pozwolą przedsiębiorcom społecznym z podregionu radomskiego, skuteczniej budować swoją pozycję na rynku.

Ale nowe miejsca pracy to nie wszystko. Liczą się przede wszystkim ludzie – często po wielu przejściach – którzy dzięki nowej pracy, próbują odnaleźć się na nowo w życiu i na rynku pracy. Mając to na uwadze, przedsiębiorstwa społeczne mogą dodatkowo skorzystać z nowego instrumentu w naszej ofercie – tzw. wsparcia reintegracyjnego w wysokości 12 900 zł na każdego pracownika z określonej w Regulaminie tzw. grupy preferowanej. Wszystko po to, aby pomóc w zdobyciu nowych kompetencji, kwalifikacji i jeszcze lepiej przygotować pracowników do nowych wyzwań zawodowych – podkreśla Agnieszka Sekulska, animatorka Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w podregionie radomskim.

Szczegółowe informacje o naborze – w tym Regulamin oraz niezbędne załączniki – można uzyskać na stronie internetowej mowes.pl w specjalnie dedykowanej zakładce (link) oraz pod numerami telefonów: 600 923 287, 798 371 280. 

Zapraszamy!