O ekonomii społecznej na Targach Przedsiębiorczości w Goworowie

Targi Przedsiębiorczości organizowane przez Urząd Gminy i GOKSiR w Goworowie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wystawców, jak i odwiedzających stoiska. Tegoroczna czwarta edycja 8 czerwca zgromadziła blisko czterdziestu przedsiębiorców i instytucji z całego regionu. Byli tam również eksperci i przedsiębiorcy społeczni związani z projektem IWES, a także nasze stoisko informacyjno-promocyjne.

Plac przy boisku KS ORZ Goworowo w niedzielne popołudnie zamienił się w spotkanie przeróżnych branż z całego regionu. Swoje produkty zaprezentowało blisko czterdziestu wystawców związanych m. in. z rolnictwem, budownictwem, wyposażeniem domu i ogrodu, armaturą przemysłową i sanitarną, stolarką okienną i drzwiową, kosmetyką czy własnoręcznymi wyrobami. Obok Fundacji „Fundusz Współpracy”, w targach uczestniczyły m.in. takie organizacje jak: LGD Zaścianek Mazowsza, Office Smart, „Almat” Jarosław Kanclerz, Sklep OUTLET, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Specjalistyczny Gabinet Podologiczno-Kosmetyczny, Gospodarstwa agroturystyczne „Pod jabłoniami” i „Krystyna Jerzy Manowski”, ARMIIR Ostrołęka, PHU Bursztyn, F.U.H. WIDOCK i wiele innych.

Mieszkańcy mieli okazję prowadzenia indywidualnych rozmów ze specjalistami z różnych dziedzin, natomiast właściciele firm mogli wspólne dyskutować o przyszłości i kierunkach rozwoju lokalnej gospodarki. Między innymi posłużyła temu debata pod hasłem „Porozmawiajmy o przedsiębiorczości” z udziałem przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów Jana Krzysztofa Bieleckiego. Dodatkowo w panelu udział wzięli specjaliści i osobistości związane z regionem ostrołęckim: Małgorzata Kulesza – wójt gminy Goworowo, Barbara Fronczyk i Anna Sadowska – przedsiębiorcy z gminy Goworowo, Magdalena Korczakowska z filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Do panelistów dołączyli eksperci związani z Fundacją „Fundusz Współpracy” i projektem IWES: Justyna Bartosiewicz – wykładowca rachunkowości i prawa podatkowego, Beata Fidura – liderka Spółdzielni Socjalnej „Pracuś” z Czerwina oraz Wioletta Borys-Kierszniewska – trener i opiekun spółdzielni socjalnych.

Uczestnicy debaty podkreślili, że w prowadzeniu działalności bardzo ważna jest rozmowa, szukanie informacji, a przede wszystkim ciężka praca wymagająca cierpliwości. Wójt Goworowa Małgorzata Kulesza zachęcała mieszkańców do poszukiwania i wdrażania nowych kierunków prowadzenia działalności poza rolnictwem i korzystania z dostępnych możliwości finansowania z programów unijnych. Oprócz poznawania biznesowych praktyk zgromadzona na placu publiczność mogła zdobyć informacje od instytucji, które wspomagają rozwój firm i pomagają w jej założeniu. Dzięki nim z roku na rok Targi Przedsiębiorczości w Goworowie zyskują nowych wystawców

Uczestnicy spotkania, oprócz skorzystania z porad otwierających drogę do kariery biznesowej, mogli obejrzeć także pokaz zumby. Jednak główną atrakcją imprezy był mecz piłkarski „Gwiazdy telewizji grają w piłkę” – Orz Goworowo, który rozpoczął się o godzinie 12.00. W drużynie „gwiazd telewizji” zagrali m. in. aktorzy popularnego serialu „M jak miłość” tj. Marcin i Rafał Mroczkowie, Przemysław Cypryański i Robert Moskwa, a także polityk i obecny prezes zarządu Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki, lider zespołu Wideo Wojciech Łuszczykiewicz oraz gitarzysta grupy Bartek Szymański.

 

zdjęcie 1-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu uczestnicy debaty „Porozmawiajmy o przedsiębiorczości”