Partnerzy lokalni w Różanie rozmawiają o bezpieczeństwie

W Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Różanie 18 czerwca odbyła debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy Różan. Spotkanie to tylko jeden z przykładów realizacji umowy zawartej w ramach projektu IWES w czerwcu 2013 r. pomiędzy Urzędem Gminy Różan, Gminnym Ośrodkiem Upowszechniania Kultury oraz Stowarzyszeniem Aktywnych Pań w Zauziu. Przedstawiciele partnerstwa lokalnego zobowiązali się wówczas do aktywizacji społeczności lokalnych i rozwoju ekonomii społecznej na terenie Gminy Różan.

Debata 18 czerwca miała dużą frekwencję. Na zaproszenie komendanta powiatowego policji Tomasza Łysiaka i burmistrza miasta Piotra Świderskiego do Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury licznie przybyła młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Pojawili się również ich nauczyciele, a także przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Różanie, Urzędu Gminy oraz mieszkańcy zatroskani o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Podczas debaty zaprezentowano działania policji i statystyki wydarzeń, jakie miały miejsce na terenie Gminy Różan. Te dane dały różańskiej społeczność sposobność podzielenia się swoimi opiniami na temat działalności służb i sugestiami co do utrzymania bezpieczeństwa w terenie, natomiast policji  – możliwość poznania problemów lokalnej społeczności. Organizatorzy już zapowiedzieli organizację podobnej debaty w przyszłym roku.

Źródło: UG w Różanie.