Rozmawialiśmy o współpracy powiatu pułtuskiego i organizacji pozarządowych

7 lipca w Starostwie Powiatowym w Pułtusku przedstawiciele Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES): Jakub Kamiński i Łukasz Wachowski poprowadzili spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące współpracy samorządu powiatowego z organizacjami pozarządowymi. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Zarządu Powiatu Pułtuskiego. Wzięło w nim udział 16 osób reprezentujących lokalne stowarzyszenia i fundacje. Celem spotkania było wypracowanie rekomendacji i roboczych założeń do programu współpracy powiatu pułtuskiego z organizacjami pozarządowymi, aby wspólnie pracować na rzecz mieszkańców.

Sekretarz Powiatu Pani Małgorzata Pajewska przywitała uczestników w imieniu władz powiatowych. Podkreśliła, że samorządowi powiatowemu bardzo zależy na dobrej współpracy z sektorem pozarządowym i na zwiększaniu aktywności społecznej oraz obywatelskiej w powiecie. W czasie merytorycznej dyskusji, którą prowadzili przedstawiciele MOWES, wypracowana została mapa aktywności społecznej powiatu pułtuskiego, zidentyfikowane zostały główne obszary współpracy między samorządem a organizacjami oraz stworzona została lista potencjalnych działań, które mogą być finansowane ze środków publicznych. Wszystkie poruszane zagadnienia poddane zostaną dalszej analizie i konsultacjom.

Spotkanie było pierwszym działaniem, które władze powiatu pułtuskiego podjęły we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w ramach projektu „Inkubacja i Wsparcie Ekonomii Społecznej  w subregionie ciechanowskim”. Już zapowiedziano kolejne działania takie jak wyjazd studyjny, organizacja szkoleń i powołanie lokalnego partnerstwa będącego płaszczyzną współpracy instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”150″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”Pokaz slajdów” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]