Wspierana przez mOWES spółdzielnia w gronie laureatów Konkursu  na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

Zakończyła się kolejna, VII edycja Konkursu  na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku  im. Jacka Kuronia organizowanego przez Fundację  Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Nagrodą tą nagradzani są ci,  którzy dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych.

Nagrody rozdano podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek 24 października 2017 w Domu Kultury Kadr, po raz pierwszy przyznano nagrodę  finansową  w efekcie werdyktu publiczności. Nagrodę Główną i Tytuł Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2017 zdobyła Spółdzielnia Socjalna Dalba prowadząca spółdzielczy browar. Obok produkcji realizuje także szereg działań na rzecz rehabilitacji i integracji pracowników, m.in. pierwszy na świecie nurkowy kurs kwalifikacyjny dla chorych z niepełnosprawnością intelektualną. Niepełnosprawni pracownicy pracują zarówno w browarze przy procesie produkcji piwa, jak i w pubie. Spółdzielnia Socjalna Margines zdobyła Nagroda Fundacji BGK „Pomysł na Rozwój” (Spółdzielnia zatrudnia między innymi migrantów politycznych i ekonomicznych, stosując przy tym innowacyjne metody zarządzania i organizacji pracy). Nagrodę „Odkrycie Roku” przyznano Spółdzielni Socjalnej FURIA, gdzie m.in. osoby ze spektrum autyzmu szyją poduszki, przytulanki i zabawki, które dekorowane są ręcznie lub z wykorzystaniem haftu komputerowego. Nagrodę Publiczności zdobyła z kolei Dobra Spółdzielnia Socjalna, która specjalizuje się w wysokiej jakości gastronomii. Część personelu prowadzonej przez spółdzielnię Dobrej Kawiarni stanowią osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Miło nam, że wspierana przez Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Gospoda Jaskółeczka z Radomia znalazła się w gronie  laureatów i zdobyła Wyróżnienie PwC (zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami i osoby chorujące psychiczne). Doceniono wysoką jakość usług gastronomicznych i cateringowych, ale także działania integrujące lokalną społeczność w ramach Klubu Inicjatyw Międzypokoleniowych na radomskim Michałowie. 

Nagrodę ANG za najskuteczniejszą promocję i komunikację otrzymała Spółdzielnia Socjalna Wspólny Stół, zaś Spółdzielnia Socjalna Parostatek – Nagrodę Pozaregulaminową FISE.

(strona konkursu)
Zdjęcie pochodzi ze strony FISE