Zapraszamy na szkolenie z RODO w Makowie Mazowieckim

Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim oraz Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie „RODO dla NGO – zmiany w ochronie danych osobowych”, które odbędzie się w dniu 12.06.2018 (wtorek) w godz. 10.00-14.00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim, Rynek 1.

Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

 1. 1. Przepisy o ochronie danych osobowych.
  2. Definicja danych osobowych i zbioru danych osobowych.
  3. Dokumentacja wewnętrzna dotycząca ochrony danych osobowych.
  4. Analiza ryzyka.
  5. Administrator Bezpieczeństwa Informacji/Inspektor ochrony danych osobowych.
  6. Zasady przechowywania danych osobowych.
  7. Zasady przetwarzania danych osobowych.
  8. Ochrona danych osobowych.
  9. Powierzenie przetwarzania danych osobowych.

Szkolenie poprowadzi Ewa Rybus-Tołłoczko – administratywista, szkoli przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz urzędów z pozyskiwania środków, ochrony danych osobowych i zmian w prawie. Od 7 lat w sektorze pozarządowym, gdzie zarządza własną organizacją, związana z Chorągwią Stołeczną Związku Harcerstwa Polskiego, Fundacją KSK. Pozyskuje środki na działalność organizacji pozarządowych. Administrator Bezpieczeństwa Informacji w organizacjach i firmach.

Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej obejmuje swoim zasięgiem następujące powiaty: ostrołęcki, m. Ostrołęka, ostrowski, przasnyski, makowski, wyszkowski. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu pt. „Inkubacja i Wsparcie Ekonomii Społecznej w subregionie ostrołęckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Osoby zgłaszające się na szkolenie zostaną poproszone o wypełnienie wymaganych projektem formularzy rejestracyjnych przed rozpoczęciem szkolenia.

Liczba miejsc jest ograniczona. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału do piątku, 10 czerwca 2018 mailowo: lwachowski@cofund.org.pl lub pod nr tel. 607 168 295