,

5. Dzień Ekonomii Społecznej za nami!

5 Dzień Ekonomii Społecznej

Biznes z misją społeczną da się połączyć! To fakt i jedna z kluczowych konkluzji jubileuszowego, 5. Dnia Ekonomii Społecznej w Radomiu, który już za nami. 27 września w radomskiej Elektrowni przekonywali o tym m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Radość z Dębicy, które jest jednym z największych pracodawców w regionie oraz Fundacja Leny Grochowskiej, która dzięki finansowemu zaangażowaniu Spółki Arche, wyznacza trendy w przygotowywaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną do wejścia na rynek pracy.

Powyższe przykłady to jednak wierzchołek góry lodowej, ponieważ potwierdzeniem tej tezy jest codzienna działalność setek przedsiębiorców społecznych w całej Polsce. Podmiotów, dla których działalność gospodarcza daje paliwo niezbędne do realizacji swoich celów statutowych. Dlatego warto – dokonując wyborów konsumenckich – rozważyć ofertę tych podmiotów, dla których w codziennej działalności liczy się coś więcej niż maksymalizacja zysku.

Każdego dnia w działalności mOWES udowadniamy, że ekonomia społeczna to nie zwykły model biznesowy, ale to filozofia działania – mówi Daniel Prędkopowicz z Fundacji Fundusz Współpracy. – Przykłady zaprezentowane w Radomiu oraz codzienna działalność innych Podmiotów Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorstw Społecznych to dowód, że sukces biznesowy i dbanie o dobro społeczności mogą i powinny iść ramię w ramię, tworząc wspólną przyszłość, w której wszyscy zyskują – dodaje.

Daniel Prędkopowicz, Fundacja Fundusz Współpracy

5. Dzień Ekonomii Społecznej był także okazją do tego, aby o przedsiębiorczości społecznej mówić w kontekście ogromnych wyzwań demograficznych i tzw. deinstytucjonalizacji usług społecznych (więcej o tym procesie tutaj), która jest dużą szansą na rozwój organizacji pozarządowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność – mamy nadzieję, że Dzień Ekonomii Społecznej po raz kolejny zainspiruje wiele osób i organizacji pozarządowych do ekonomizacji działań społecznych, a przez to – do działań na większą skalę i realizację coraz ambitniejszych wyzwań, których przecież nie brakuje w lokalnych społecznościach.

A jeśli zdecydujecie się, że ekonomia społeczna to coś dla Was – zapraszamy do Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę i szereg instrumentów wsparcia – także finansowych – które pozwolą Wam z większym spokojem wystartować, budować swoją pozycję na rynku i dołączyć do grona ludzi, którzy łączą biznes z misją społeczną. Więcej o naszej ofercie znajdziecie na stronie mowes.pl

Organizatorem 5. Dnia Ekonomii Społecznej w Radomiu był Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację Fundusz Współpracy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski.

Fot. Wojciech Jabłoński