,

Czas odważniej spojrzeć w stronę rozwiązań systemowych

II Forum Ekonomii Społecznej w Ostrołęce

Ekonomia społeczna i solidarna na Mazowszu jest w coraz lepszej formie – to fakt. Czy jednak środowisko skupione wokół niej wykorzysta ogromną szansę, jaką jest rozwój usług społecznych i proces deinstytucjonalizacji w samorządach? Czy lokalne organizacje społeczne – być może także i Twoja – są na to gotowe? Przekonaj się o tym już w najbliższy wtorek, 24 października 2023 roku, podczas II Forum Ekonomii Społecznej Północno – Wschodniego Mazowsza w Ostrołęce.

Gospodarzem wydarzenia jest Fundacja Fundusz Współpracy prowadząca Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. II Forum odbędzie się w budynku Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce przy ul. Korczaka 73 we wtorek 24 października 2023 roku i zacznie o godz. 9:30.

II Forum Ekonomii Społecznej Północno-Wschodniego Mazowsza to nie jest zwykła konferencja. To miejsce, gdzie spotykają się marzenia o lepszym społeczeństwie i ludzie podejmujący działania na rzecz dobra wspólnego – zaprasza Daniel Prędkopowicz z Fundacji Fundusz Współpracy. – To okazja, aby zrozumieć, jak przedsiębiorstwa społeczne mogą być motorem zmiany i rozwoju lokalnych społeczności. To także możliwość budowania mostów pomiędzy sektorem publicznym, społecznym i biznesowym – dodaje.

Dla kogo Forum?

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona osób reprezentujących instytucje i organizacje z terenu subregionu ostrołęckiego (obejmującego: miasto Ostrołęka oraz powiaty: makowski, ostrołęcki, ostrowski, przasnyski i wyszkowski), przedstawicieli urzędów gmin, starostw powiatowych, instytucji pomocy i integracji społecznej, powiatowych urzędów pracy, podmiotów ekonomii społecznej – w tym spółdzielni socjalnych, warsztatów terapii zajęciowej – a także już działających organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych utworzeniem nowych stowarzyszeń lub fundacji.

Dlaczego warto pojawić się na Forum?

Uczestnicząc w nim, dowiesz się m.in. o tym:

  • na jak szerokie wsparcie – finansowe i niefinansowe – Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej mogą liczyć zarówno nowe, jak również już działające przedsiębiorstwa społeczne,
  • jakie wiele korzyści lokalnemu środowisku organizacji pozarządowych, mogą przynieść wyzwania związane z rozwojem usług społecznych i tzw. deinstytucjonalizacją
  • co oferują i jak funkcjonują Przedsiębiorstwa Społeczne, które z powodzeniem działają na rynku od wielu lat
  • jaką rolę może odegrać samorząd, we wzmacnianiu roli przedsiębiorczości społecznej w lokalnych społecznościach,
  • jakie plany na przyszłość ma Forum Inicjatyw Społecznych Północno – Wschodniego Mazowsza i co już udało się zrobić przez 5 lat jego funkcjonowania

Pełny program wydarzenia [do pobrania]

Udział w Forum jest bezpłatny – ale liczba jego uczestników ograniczona. Dlatego nie zwlekaj i już dziś potwierdź swój udział mailowo (lwachowski@cofund.org.pl) lub telefonicznie (855 244 697).

Zapraszamy!